Geride bıraktığımız hafta yine yoğun günler yaşadık ve bu yoğunluğu yine SABAH Akdeniz farkıyla siz okurlarımıza ulaştırdı. Akdeniz Bölgesi bir çok siyasiyi ağırlarken, bir taraftan da aşırı sıcaklarla boğuştu.

Marmara Bölgesi’nde 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan depremin ardından Antalya’da olası bir deprem için hiçbir önlem alınmaması endişe yaratıyor. Konuya ilişkin haberimizi ‘Deprem riski korkutuyor’ manşeti ile haftanın ilk günü duyurduk. Uzman görüşü ve çalışmalarına da yer verdiğimiz haberimiz yine gündem belirledi. Haftanın ikinci günü ise ‘Yangın kuşları gece de uçacak’ manşetimiz ile özel bir çalışmayı yine sizinle paylaştık.

Türk Hava Kurumu‘nun geçen yıl satın aldığı söndürme uçaklarına gece görüş sisteminin takılacağını ve orman yangınlarına bir süre sonra artık gece de havadan müdahale edebilir hale geleceğimizi sizler için haberleştirdik. Antalya’da emlak fiyatları son dönem büyük düşüş yaşıyor. Haziran 2008 ile Haziran 2010 fiyatları arasında tam yüzde 15.3 azalma olduğu yapılan fiyat araştırmalarında ortaya çıktı. ‘Ev fiyatlarında düşüş sürüyor’ manşetimiz ile bu konuyu gündeme getirdik.

Bu haberimizin yanında, iki gün önceki ‘Deprem riski korkutuyor’ haberimizin devamı niteliğinde, insanların artık eski evleri almaktan kaçındığını vurgulayan haberimize de yer verdik. Öyle görünüyorki Antalya’nın deprem riski konusu daha çok su götürür. Antalya son yıllarda eğitim çıtasını da yükseltiyor. Bu bağlamda ‘Gurur tablosu’ manşetimizde SBS’ye katılan öğrenciler arasında 99’unun 500 tam puan alma başarısı gösterdiğini paylaştık. Aynı gün Hazine’nin 4 parselinin 11.5 milyona satışta olduğu haberini de okurlarımızla paylaştık.

Cuma günü arkadaşımız Gözde Gürer‘in röportajını manşetimize taşıdık. ‘Antalya THK ile uçuşa geçiyor’ dedik. Türk Hava Kurumu, Antalya’yı hava sporları merkezi yapmak için Karain’e Havacılık Eğitim Merkezi kuracak. Havacılık Meslek Yüksek Okulu ise fikir aşamasında.

Cumartesi günü “Zeytinköy’e özel proje” manşetimizle de Yeşildere, Doğuyaka ve Gebizli mahallelerini içine alan Zeytinköy bölgesinin, hazırlanan ıslah proje ile güvenlik problemlerinden kurtarılacağını biz duyurduk. Yine aynı gün “Nazar değmesin” başlığı ile orman yangınlarındaki bu yıl istatistik bilgiler doğrultusundaki çalışmayı haberleştirdik.

Bir başka haberimizde ise Antalya Havalimanının güneyindeki kamulaştırmada sona gelindiğini sayfalarımıza taşıdık. Antalya, Isparta ve Burdur’un yaklaşan referandum kapsamında siyasilere ev sahipliği yapmasını ‘Gözler Akdeniz’de’ manşeti ile derleme bir haberle okurlarımıza duyurduk. TBMM Başkanı ve Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün Antalya’da temaslarda bulunurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Isparta ve Burdur’da referandum mitingi yaptı.

Geçen haftaya damgasını vuran olayları ve yaşanmışlıkları Akdenizliler yine Sabah Akdeniz’den okudu. Mutlu haftalar…

YORUM YAZ

Yorumunuzu yazın
Adınızı girin