Bölge haberciliğine getirdiğimiz yeni soluk büyük takdir görüyor. Kucaklayan, sahiplenen, irdeleyen ve sorunları çözüme taşıyan habercilik anlayışımızın meyvelerini görmekten son derece mutluyuz. Bu bağlamda günler öncesinden aldığım bir mektubun hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Mektubun elime ulaşması ile haber merkezimiz de harekete geçerek bu eğitim çığlığına duyarsız kalmadı. Isparta Açık Cezaevi’nde hükümlü olan Efkan Aksoy, girdiği üniversite sınavında Süleyman Demirel Üniversitesi‘nde eğitim hakkı kazandı. Hükümlü olduğu için kaydı yapılan ancak derslere alınmayan Aksoy’un yardım talebine verebileceğimiz en büyük destek onun mektubunu ‘Bir mahkumun eğitim sevdası’ başlığı ile manşete taşımak oldu. YÖK dahil tarafların görüşlerine yer verdiğimiz haberimizin takipçisi olduğumuzun da altını çizmek istiyorum. Haftanın ilk gününe bu haberimiz damgasını vurdu.

Salı günü yine özel bir habere imza attık. Arkadaşımız Müjdat Göktaş, günde 950 uçağı yönlendiren kuleye girerek başarılı bir haberciliğe imza attı. ‘Göklerin gizli kahramanı’ manşetimiz ile Antalya Havalimanı’nda görev yapan kule ve radar üstündeki yaşamı sizler için sayfalarımıza taşıdık. Bu zorlu ve çok merak edilen gizemli çalışma ortamını hayatın içine taşıdık.

Çarşamba günü ‘Domates cep yakıyor’ manşeti ile ihracat şampiyonu domatesin bu kez zam şampiyonu olduğuna dikkat çektik. Domates fiyatlarının halde bile rekor düzeye ulaşmasında tuta absoluta (domates güvesi) belirleyici olduğunun tespitine yer verdik. Antalya Barosu‘nda 24 Ekim tarihinde yapılacak olan seçimler öncesi gelişmeleri ‘Baro’da seçim yarışı kızıştı’ başlığı ile duyurduk. Antalya Kent Konseyi, hava kirliliği için alınacak önlemleri bir rapor ile açıkladı. Önlem alınmadığı takdirde kışın zor gececeğizi ‘Boğulacağız’ manşeti ile haberleştirdik.

Kış aylarında nefes almakta güçlük çektiğimiz Antalya’da bu yıl tekrara aynı sorunların yaşanmaması için tüm yetkili ve sorumlu birimleri bir kez daha göreve davet ettik. Bu haberimiz İl Koordinasyon Kurulu‘nda gündem belirleyerek konunun yeniden ele alınmasını sağladı. Yine aynı gün ‘Turizmde yeni vizyon’ haberimizde 2010 sezonunun değerlendirilip 2011 yılının masaya yatırıldığı toplantıda çıkan yol haritasını sizlerle paylaştık. Cumartesi günü ‘Altın Portakal coşkusu’ başlıklı manşetimiz ile festivalin startını verdik. Ve bugün size ulaşan festivalin tarihçesini içeren çok güzel bir ‘Altın Portakal’ ekini hazırladık.

Haftanın son günü sür manşette ‘Bitmeyen tartışma’ başlığı ile Altın Portakal‘da yaşanan Kusturica tartışmasını sayfalarımıza taşıdık. Yine aynı gün Altın Portakal ile ilgili tüm gelişmeleri ayrıntılarıyla haberleştirdik. Manşetimizde ise ‘Tanıtım şirketi kaynak arıyor’ başlığıyla turizmde tanıtımı tek elden yapacak olan Tanıtım A.Ş’ye destek arayışını duyurduk.

AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, turizmin geleceği için güçbirliği yapılmasının şart olduğunu söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın Fethiye programını ve gündeme dair konuşmalarını yine biz sayfalarımıza taşıdık. ‘Sağlık kompleksi şoku’ başlıklı haberimizde ise Isparta’da Sümerhalı arsasındaki 23 nolu parselin ayrı tutularak yeniden imara açılma talebinin Belediye Meclisi’nde reddedilmesini gündeme getirdik.

Bölgemizin en ücra köşesine ulaşan Sabah Akdeniz geride bıraktığımız haftada da ses getiren haberleri ve manşetleriyle farkını her zamanki gibi ortaya koydu. Tüm ekip arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Mutlu haftalar…

YORUM YAZ

Yorumunuzu yazın
Adınızı girin