Antalya Gazeteciler Cemiyeti olarak bugüne kadar pek çok projeye imza attık atmaya devam ediyoruz.

Cemiyet olarak iki önemli misyonumuz olduğunun bilincindeyiz.

En başta belirtmeliyim ki gazetecilik mesleği gerçekten her geçen gün zorlaşıyor, sorunlarımız azalmıyor tersi büyüyor… işte bu sorunlarım çözümü için, mesleğimizin itibarını korumak için büyük çaba içindeyiz.

Öncelikli misyonumuz elbette bu asli görevimiz üyelerimiz yararına projeler üretmektir.

Kendi sorumluluk dönemim olan on yılı aşkındır üyelerimizin derdini dert edindik, her nerede bir sorun yaşadılarsa gece gündüz demedik koştuk, koşuyoruz. AGC olarak geleceğin teminatı gençlerimize sağlamakta olduğumuz eğitim bursu bizim en büyük övünç kaynağımızdır.

Ayrıca üyelerimiz yararına düzenlediğimiz eğitim faliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Meslektaşlarımızın kaynaşmasına yönelik sosyal projelere büyük önem veriyoruz. Sportif faaliyetler gezi ve inceleme programları yurtdışı bağlantılı mesleki ziyaretler vazife edindiğimiz ana konular  arasındadır. Cemiyetimiz bölge gazeteciliğinin de lideri konumundadır. Dört yıl önce kuruluşuna öncülük ettiğimiz ve halen başkanlığını yürüttüğüm Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ailesine yavru vatanımız KKTC’ninde dahil olmasıyla günden güne büyüyor.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olarak aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurucuları arasında yer aldık ve halen Türkiye’nin en büyük meslek örgütü olan TGK’da Genel Başkan Yardımcısı  olarak görev almaktan da ayrıca onur duyduğumu ifade etmek isterim.

İkinci misyonumuz ise sözde değil özde vatan sevgisiyle kamuya dönük çalışmalar yürütmek! Cemiyetimizin merkezi dünya kenti Antalya’dır. Bu anlamda güzel Antalya’nın ve ülkemizin gelişimine sorunların çözümüne cemiyetimiz büyük katkılar sağlamaktadır. Kamu veya özel sektör hiç fark etmez kent yararına üretilen bir çok projeye destek veriyoruz. Özellikle zor günler yaşayan turizm ve tarım sektörüne yurtdışı bağlantılı medya örgütleri ile geliştirdiğimiz tanıtım odaklı çalışmalarımızı herkes biliyor. Her yıl Antalya’ya çeşitli ülkelerden gazeteciler getiriyoruz. Daha geçtiğimiz haftalarda Moskova’da yapılan Türkiye Festivaline verdiğimiz destek ve Rusya Gazeteciler Federasyonu ile yaptığımız işbirliği anlaşması sadece yakın tarihli bir örnektir. Tüm bunları karşılık beklemeksizin yapıyor olmak başarımızın sırrıdır diyoruz!

Sonuç olarak ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Böylesi kritik dönemlerde bizim gibi sivil toplum örgütlerine büyük sorumluluklar düştüğünü biliyoruz. Ülkemizin ve güzel Antalyamızın kalkınması sorunların çözümü için  sadece elimizi değil bizde gövdemizi taşın altına koymuş vaziyetteyiz.  Bugüne kadar vatanımız ve milletimiz için üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirdiğimizi ve getirmeye de devam ettiğimizi düşünüyorum.

Şimdi önümüzde odaklanmamız ve çözmemiz gereken iki ana projemiz var; Kamu yararına dernekler statüsüne geçmek, birde evsiz meslektaşlarımızı uygun koşullarda ev sahibi yapmak. Her iki çalışma hız kesmeden ve olumlu devam ediyor kısa zamanda müjdeli haberler vermeyi arzuluyorum.

Esen kalın…

YORUM YAZ

Yorumunuzu yazın
Adınızı girin