AGF Ailesi olarak kurulduğumuz ilk günden beri meslektaşlarımızın ve yayın kuruluşlarımızın dertlerini dert edindik. Gece gündüz demedik her nerede bir sorun yaşanıyorsa oraya koştuk. Hemen her ay bir bölgemizde yönetim kurulu toplantısı yaparak bölgede görev yapan meslektaşlarımızın sorunlarını masaya yatırıp daha sonra ziyaret ettiğimiz kentin yöneticilerine giderek çözüm yolları aradık.

Kısa adımız AGF olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonumuzun çatısını oluşturan Antalya, Isparta, Burdur, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyetleri, Akdeniz Gazete Sahipleri ve Yavru Vatanımız KKTC’yi temsilen de Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Derneğimizle birlikte geride bıraktığımız dört yıllık zaman dilimi içinde pek çok projeye imza koyduk.

Kurucusu ve önemli bir parçası olmaktan onur duyduğumuz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesinde arkadaşlarımla birlikte yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyoruz. Bu sayede bölgede çözemediğimiz genel sorunlarımıza TGK çatısı altında çözüm yolları arıyoruz.

Çözümü için peşinde olduğumuz yığınla mesleki sorunlarımız var. Çoğu meslektaşımız asgari ücretle çalışıyor. Sendikasızlık zaten başlı başına bir sorun. Anadolu basınının yaşamsal kaynağı olan ilan-reklam ve diğer gelir kaynakları her geçen gün daralıyor. Bu konularda Anadolu basınını Basın İlan Kurumu’nda temsil eden Genel Başkanımız Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen arkadaşlarımızla omuz omuza büyük bir gayret içinde çalışıyoruz.

Elbette derdimiz sadece mesleki sorunlarımızla sınırlı değil. Ülkemizde yaşanan her sorun bizim sorunumuz, bizim derdimiz. Türkiye’mizin güçlenmesi ve düşmanlarıyla daha etkili mücadele edebilmesi için özgür, bağımsız ve güçlü medyaya ihtiyacı vardır. Bunu en son yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi gecesi bir kez daha anladık. O gece, FETÖ hainlerine karşı yayınlarını ülkesi, milleti, milli irade ve demokrasiden yana tavır alarak sürdüren Türk medyası  tarihi sınavdan alnının akıyla çıkmayı başarmıştır.

Şimdi ülke olarak yaşadıklarımızı dışarıda daha güçlü bir şekilde anlatmaya ihtiyacımız var. Devletimizin verdiği mücadeleye medya olarak bizimde destek vermemiz lazım. Bu manada TGK’da üstlendiğim Dış İlişkiler Sorumluluğu da omuzlarımda ayrı bir sorumluluk olarak gece gündüz tırmalıyor beni.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu desteği ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ev sahipliğinde önümüzdeki sene Antalya’da Rusya Gazeteciler Birliği ile büyük bir medya buluşmasına hazırlanıyoruz. Yine Akdeniz Ülkeleri Medya Formu için olanca hızımızla çalışıyoruz. Daha yapacak çok işimizin olduğunu da biliyoruz.

Sonuç olarak başta mesleki sorunlarımız olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

Bu vesileyle Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ailesi adına, 4 dönemdir liderliğini sürdürmekten onur duyduğum Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve tüm üye bölge cemiyetleri üyeleri adına meslektaşlarımız ve aziz milletimizin mübarek kurban bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Barış içinde esen kalın…

YORUM YAZ

Yorumunuzu yazın
Adınızı girin